A Simple Key For spotkanie higienistek Unveiled
A Simple Key For spotkanie higienistek Unveiled
Blog Article
Kwestia ustawicznego rozwoju zawodowego asystentek i higienistek stomatologicznych została szczegółowo opisana w rozporządzeniu Ministra Zdrowia z dnia 19 kwietnia 2024 r. w sprawie ustawicznego rozwoju zawodowego osób wykonujących niektóre zawody medyczne. Określono w nim dopuszczalne formy samokształcenia przedstawicieli zawodów medycznych, liczbę punktów edukacyjnych za poszczególne formy ustawicznego rozwoju zawodowego wraz z dokumentami potwierdzającymi ich realizację, liczbę punktów niezbędnych do zaliczenia obowiązku doskonalenia zawodowego oraz wzór karty rozwoju zawodowego osoby wykonującej zawód medyczny.
Joanna Zienkiewicz oraz Marek Dornowski, eksperci doświadczeń pacjenta, opowiedzieli z kolei o tym, jak świadomie kreować pozytywne doświadczenia pacjenta, a Justyna Walczewska, fizjoterapeutka stomatologiczna, poprowadziła warsztat dedykowany roli, jaką w gabinecie higienistki może pełnić fizjoterapia stomatologiczna i holistyczne podejście do pacjenta.
Oprócz pracy klinicznej, jest trenerem rozwoju praktyk stomatologicznych propagującym nowe standardy pracy higienistki stomatologicznej w zespole stomatologicznym, a także prowadzi działalność edukacyjną. Od wielu lat z pasją dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem prowadząc autorskie szkolenia dla lekarzy, higienistek i asystentek.
Dopełnieniem wykładvertisementów jest kilkadziesiąt sesji warsztatowych, które pozwalają uczestniczkom doskonalić konkretne umiejętności – od asystowania przy skomplikowanych procedurach, przez nowoczesne techniki higienizacyjne, aż po aspekty obsługi pacjenta i budowania relacji w zespole.
W ramach wydarzenia zaplanowanych zostało kilkanaście wykładvertów oraz po raz pierwszy – także warsztaty praktyczne. Sprzedaż biletów już się rozpoczęła – warto się pospieszyć, bo liczba miejsc jest […]
Kobiecy punkt widzenia lekarza, pracodawcy, właściciela kliniki w codziennej pracy w wielospecjalistycznym zespole
Postępując rutynowo łatwo je przeoczyć. Jak reagować w takich sytuacjach? Czy higienistka stomatologiczna może uratować komuś zdrowie a nawet życie?
– przygotowanie i wygłoszenie referatu lub prezentacji naukowej w formie plakatu lub doniesienia zjazdowego na trwającym nie krócej niż 4 godziny dydaktyczne kongresie, zjeździe, konferencji, sympozjum naukowym albo posiedzeniu szkoleniowym stowarzyszenia naukowego,
Każda odwiedzona strona internetowa może przechowywać i pobierać informacje z przeglądarki, proces ten w większości przypadków odbywa się w formie plików cookie. Zebrane dane zapewniają przydatne informacje o użytkowniku; preferencjach użytkownika; używanych urządzeniach.
Takie informacje często pomagają witrynie działać zgodnie z oczekiwaniami odwiedzających. Mimo, że zebrane dane nie służą identyfikacji Twojej tożsamości, pozwalają nam zapewnić znacznie lepiej spersonalizowane doświadczenie. Szanujemy Twoje prawo do prywatności, więc możesz w dowolnym momencie wyłączyć określone rodzaje plików cookie.
Asystentko, higienistko – chcesz aktualizować swoją wiedzę, podnosić umiejętności i kompetencje zawodowe? Dołącz do Akademii Asysdent – wyjątkowego programu edukacyjnego przygotowanego przez Grupę Denonet, w którym uczestniczy już 5 tys. Twoich koleżanek z branży.
Na podstawie swojego doświadczenia przekazuję spotkanie higienistek kursantom informacje dot. skutecznych rozwiązań w pracy z pacjentami. Na kursie dla higienistek stomatologicznych oraz ich asystentek poznasz tajniki związane z nowoczesnymi aspektami pracy w zawodzie. Na zajęciach dzielę się z uczestnikami szkoleń technikami oraz świeżymi trendami w dziedzinie profilaktyki stomatologicznej i przygotowuję ich do samodzielnego prowadzenia pacjenta
Na stronie CMKP opublikowano właśnie oficjalne, zatwierdzone przez ministerstwo zdrowia programy kursów doskonalących dla asystentek i higienistek stomatologicznych.
Na stronie internetowej Rządowego Centrum Legislacji został opublikowany projekt rozporządzenia w sprawie ustawicznego rozwoju zawodowego osób wykonujących niektóre zawody medyczne, w tym asystentek i higienistek stomatologicznych. Określono w nim dopuszczalne formy samokształcenia przedstawicieli zawodów medycznych, liczbę punktów edukacyjnych za poszczególne formy ustawicznego rozwoju zawodowego wraz z dokumentami potwierdzającymi ich realizację, liczbę punktów niezbędnych do zaliczenia obowiązku doskonalenia zawodowego oraz wzór karty rozwoju zawodowego osoby wykonującej zawód medyczny.